Country/Language Spotlight

Wednesday, November 5

Time Community Volunteers Spotlight Spotlight Volunteers
7:15 am - 8:15 am Gogula Aryalingam
Robert Padilla
Carlos Chacon
Virtual Chapters Jen Stirrup
Julie Koesmarno
Damu Venkatesan
Derek Dai
Argenis Fernandez
Sharon Dooley
Mark Broadbent
Jody Roberts
Marcos Freccia
10:00 am - 11:00 am Mike Donnelly
Meredith Ryan
Jose Chinchilla
Spanish John Alexander Bulla Torres
César Oviedo
Eduardo Castro
Alberto Rivera
Francisco Suavita Garcia
Guillermo Caicedo
Jose Chinchilla
Alan Koo
Mariano Kovo
Freddy Angarita
Nigel Sammy
Jose Rivera
Kenneth Urena
Ruben Pertusa
11:00 am - 12:00 pm Ike Ellis
Luciano Moreira
Portuguese Pedro Simoes
Niko Neugebauer
Diego Nogare
Dennes Oliveira
Rodrigo Dornel
Marcus Bittencourt
Luciano Moreira
Leandro Da Silva
Marcus Vinícius Bittencourt
Marcos Freccia
Murilo Miranda
11:30 am - 12:30 pm Steve Wake
Adrian Aucoin


1:30 pm - 2:30 pm Jason Strate
Mike DeFehr
Matan Yungman
Chinese/Asia Pacific Derek Dai
Chiu Kiang Phua
Gogula Aryalingam
Kiki Noviandi
Julie Koesmarno
Harry Zheng
2:30 pm - 3:30 pm Magi Naumova
Kathleen Branch
Italian Davide Mauri
Danilo Dominici
3:30 pm - 4:30 pm David Ortiz
Jody Roberts
Guillermo Caicedo
Middle East/Africa Nabeel Derhem
Jody Roberts
Tarek Omar
Michael Johnson
Rupert Van Zy
Wagdy Ishac
4:30 pm - 5:30 pm Sharon Dooley
Jody Roberts
Nordic Region Sporri Jónasson
Regis Baccaro
Claus Munch
Tone Hansson
Steiner Andersen
5:30 pm - 6:30 pm Pat Wright
Paras Doshi
United States
ME, NH, VT, MA, CT, RI, NY, NJ, PA, VA, WV, MD, DE
Melissa Connors
Jack Corbett
Mike Hillwig
John Miner
Joey D'Antoni
Carlos Chacon
Chris Bell
Robert Padilla
Joe Lax
John Flannery
Bryan Cafferky
Matt Slocum
Linda Zhang
Ming Ding
Landon Fowler
Brian Moran
Sebastian Meine
Ron Boehm
Katherine Fraser
Kevin Goode
Robert Ovies
Mike Walsh

Thursday, November 6

Time Community Volunteers Spotlight Spotlight Volunteer
7:00 am - 8:00 am Sebastien Meine
Leigh Freijo


10:00 am - 11:00 am Marcus Bittencourt
Jen Stirrup
Russia Andrey Korshikov
Sergey Olontsev
11:00 am - 12:00 pm Mike Hillwig
Jen Stirrup
Derek Dai
Dutch Andre Kamman
Roy Ernest
11:30 am - 12:30 pm Chris Shaw
Guillermo Caicedo
Thomas LeBlanc
Austrian/Swiss Markus Ehrenmueller-Jensen
Charley Hanania
12:30 pm - 1:30 pm Tom Norman
Mike Hillwig
United States
FL, GA, SC, NC, TN, K, AL, OH, MI, IL, IN, WI
Patrick Brewer
Ryan McKnight
Eric Flamm
Kendal Van Dyke
Tim Radney
Gareth Swan
Peter Shire
Javier Guillen
Frank Gill
Wendy Pastrick
Edward Rhoades
Jes Borland
Tara Smith
Steven Currie
Pam Shaw
Ray Lucas
Devin Knight
Dave Fackler
Tony Sebion
Brian Sherman
David Ortiz
Jose Chinchilla
Tamera Clark
Malathi Mahadevan
Kerry Tyler
Allen White
Brian Davis
Leigh Freijo
Diana Betancourt
Kathleen Branch
Paul Waters
John Baldwin
Brett Tomson
Joe Flemming
Nicole Campbell
Josh Fennessy
David Easley
Andy Yun
Lowry Kozlowski
1:30 pm - 2:30 pm Ed Rhoades
Carlos Chacon
2:30 pm - 3:30 pm Kathleen Branch
Jes Borland
Hebrew Guy Glantser
Maria Zakourdaev
Matan Yungman
3:30 pm - 4:30 pm Landon Fowler Germany Oliver Engels
Sascha Dittmann
William Durkin
Andreas Wolter
Frank Geisler
Alexander Karl
Tillman Eitelberg
4:30 pm - 5:30 pm Matt Slocum
Shaun Baggett
India Pinalkumar Dave
5:30 pm - 6:30 pm Matt Slocum
Shaun Baggett
Eastern European Mihail Mateev
Margarita Naumova
Olena Smoliak
Sergey Lunyakin
Yigit Aktan
Antonios Chatzipavlis
Denis Reznik
Catalin Gheorghiu

Friday, November 7

Time Community Volunteers Spotlight Spotlight Volunteer
7:00 am - 8:00 am Steve Cantrell

8:00 am - 9:00 am John Morehouse
Jen Stirrup


9:00 am - 10:00 am Meredith Ryan
Andy Yun
Chris Shaw
Canada Jamie Greenhough
Colin Stasiuk
Karen Lopez
Scott Stauffer
Mark Vaillancourt
Melody Zacharias
Chris Shaw
Stephane Frechette
Mike DeFehr
Noel Tan
10:00 am - 11:00 am David Klee
Jose Chinchilla
French Jean-Pierre Riehl
11:00 am - 12:00 pm David Klee
Douglas Purnell
Keith Tate
United States
MN, IA, MO, ND, SD, NE, KS, LA, TX, OK, AR
Adrian Aucoin
Ryan Adams
John Sterrett
Jim Murphy
Nancy Hidy Wilson
Allen Kinsel
Ed Leighton-Dick
Fred Botts
Sergio Pacheco
John Danley
John Morehouse
Ted Krueger
Dan English
Rick Krueger
Sri Sridharan
David Ledbetter
Matthew Brimer
Phil Brammer
Sheila Acker
Jeffrey Brandhorst
Clayton Groom
Julie Bloomquist
Jeremy Marx
Patrick Purviance
Dexter Jones
Jim Steiner
12:00 pm - 1:00 pm Gogula Aryalingam
Tom Norman
United States
NM, AZ, UT, NV, CA, HI, OR, WA, AK, ID, WY, CO, MT
Greg Burns
Keith Tate
Amy Lewis
Mark Ginnebaugh
David Youngberg
Mickey Stuewe
Andre DuBois
Steven Wake
Windy Martin
Terrance McKay
Daniel Guzman
Victor Isakov
Arnie Rowland
Greg Larson
David Lathrop
Ron Talmage
Chris Dart
Tjay Belt
Mitch Bottel
Pat Wright
Dan Denney
Stacia Misner
Ryan Lence
Ben Miller
Phil Robinson
1:00 pm - 2:00 pm Kathi Kellenberger
Jack Corbett
Brent McCracken
Australia/New Zealand Rob Farley
Martin Catherall
Paul White
Shaun Baggett
Tim Brown
Reza Rad
Rob Farley
Grant Paisley
Brent McCracken
Martin Cairney
2:00 pm - 3:00 pm Tamera Clark
Kerry Tyler
UK/Ireland James Rowland-Jones
Simon Sabin
Mark Broadbent
Jen Stirrup
Chris Testa-O'Neill
Christian Bolton
John Martin
Neil Hambly
Christopher Taylor
Bob Duffy
Jonathan Allen
Annette Allen
Carmel Gunn
3:00 pm - 4:00pm Nicole Campbell

cage-aids
cage-aids
cage-aids
cage-aids